صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه آموزشی شیوه ها و مهارت های دعوت به نماز در شرکت گاز مازندران برگزار شد

کارگاه آموزشی شیوه ها و مهارت های دعوت به نماز در شرکت گاز مازندران برگزار شد

 

کارگاه آموزشی شیوه ها و مهارت های دعوت به نماز در ادارات با محوریت نقش نماز در تحول انسان و جامعه در نمازخانه اداره مرکزی شرکت گاز مازندران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران، "حجت الاسلام رضا متولی طاهر" کارشناس مسائل فرهنگی ، ضعف در شیوه ها و مهارت های دعوت به نماز را مهمترین چالش حوزه اقامه نماز دانست و گفت: مهمترین مانع در اقامه نماز، شناخت سطحی نسبت به نماز است، اگر کسی نماز را خوب بفهمد، به درستی اقامه کننده نماز خواهد شد.

وی افزود: نماز ستون خیمه دین و پرچم خداجویان است و برترین و شیرین ترین لحظه برای بندگان مومن است .

حجت الاسلام متولی طاهر با اشاره به اینکه برای رسیدن به مقام قرب الهی وسائل گوناگون وجود دارد ولی وسیله مطمئن، راحت، سریع و... برای رسیدن به خداوند، عشق به امام حسین(ع) است، اظهار داشت: برای رسیدن به محبت و عشق امام حسین(ع) نیز راه‌های گوناگون وجود دارد ولی راهی که سریعتر انسان میتواند بوسیله آن به بارگاه امام حسین راه یابد، و جزو شیفتگان و عشاق سیدالشهداء شود، از طریق خواندن زیارت عاشورا و خصوصاٌ مداومت به خواندن این زیارت شریف است.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم درباره ضرورت عبادت خدا افزود: عبودیت خدا به معنای آزادی و حریت است و انسانی که بندگی خدا را انجام دهد، از بندگی های دنیایی رها می شود.

کارشناس مسائل فرهنگی تصریح داشت: برای بهتر شدن در هر امری نیاز به تمرین و ممارست هست که مهارت ایجاد شود در امور معنوی هم همین است اگر کسی میخواهد یک دیندار واقعی باشد و در جاده کمال گام بردارد باید بداند که انجام دستورات دینی نیاز به دقت ، تمرین و مداومت دارد .

یادآور می شود در این مراسم زیارت پر فیض عاشورا همراه با روضه خوانی و مداحی برای سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، با نواحی برادر نجفی برگزار شد.

در پایان مراسم تقدیر و تجلیل از خادمین اقامه نماز شرکت گاز استان مازندران با حضور مدیرعامل این شرکت برگزار شد.


١٤:٠١ - 1398/06/24    /    شماره : ٥٨٢٨    /    تعداد نمایش : ١٥٩خروج
تصاویر منتخب