صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


  چاپ        ارسال به دوست

واحدهای صنعتی پرمصرف گاز نسبت به تامین سوخت جایگزین اقدام کنند

 

سرپرست شرکت گاز مازندران؛

واحدهای صنعتی پرمصرف گاز نسبت به تامین سوخت جایگزین اقدام کنند

 

سرپرست شرکت گاز مازندران گفت: تامین گاز خانگی در فصل زمستان در اولویت قرار دارد و مشترکان پرمصرف صنعتی نسبت به تامین سوخت جایگزین اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران، "حمزه امیرتیموری" با اشاره به رایگان شدن تعرفه گاز برای مشترکان خوش مصرف گازطبیعی استان مازندران، اظهار کرد: به موجب تصمیم دولت، مقرر شد مشترکان گاز طبیعی بخش خانگی که مصرف گاز آنها در دوره زمانی ۱۶ آبان تا ۱۵ اسفند ماه هر سال،نسبت به دوره مشابه سال‌های ۹۶ و ۹۷ در میانگین دمای یکسان طول دوره صورتحساب، بیش از ۱۰ درصد کاهش یابد، مشمول تخفیف (پاداش صرفه‌جویی) معادل ۱۵ درصد گازبهای صورتحساب دوره شوند.

وی در ارتباط با کمبود گاز صنایع در استان مازندران، تصریح کرد: به صورت مقطعی در چند مورد گاز تعدادی از واحدها قطع شده بود که نسبت به اتصال مجدد اقدام کردیم.

سرپرست شرکت گاز مازندران خاطرنشان کرد: گاز برخی از مشترکان پر مصرف که زمینه افت فشار را فراهم کردند قطع شده بود اما در حال حاضر مشکل خاصی ندارد.

وی ادامه داد: در گذشته هم به این واحدها اعلام کردیم که در زمان افت فشار برای تامین نیازمندی‌های خانگی مجبور به قطع گاز صنایع پرمصرف هستیم.

امیرتیموری با اعلام اینکه واحدهای پرمصرف باید نسبت به تامین سوخت جایگزین اقدام کنند، گفت: در قرار داد ما به صورت مشخص درباره قطع گاز در زمان افت فشار تاکید شده است.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از افت فشار گاز خانگی، در شرایط لزوم به صورت مقطعی مجبور به قطع گاز صنایع هستیم و این موضوع و دغدغه را از طریق فرمانداران و مسؤولان سیاسی منتقل می‌کنیم.

امیرتیموری خاطر نشان کرد: به صورت کلی تولیدکنندگان و فعالان صنعتی در مجموع باید برای رفع نیازهای مقطعی خویش سوخت دوم در اختیار داشته باشند و در ایام فصل سرد سال، شرایط متفاوت‌تر می‌شود.

سرپرست شرکت گاز مازندران در بخش پایانی صحبت های خود، ضمن تشکر و قدردانی از مردم فهیم استان مازندران به جهت رعایت الگوی مصرف گفت: با توجه به برودت هوا و بارندگی های اخیر که موحب ایجاد مشکلاتی برای برخی از نقاط کشور شده، مردم با ادامه همکاری خود در استفاده بهینه از گاز طبیعی، کمال صرفه جویی را در مصرف این نعمت خدادادی به عمل آورده تا بدین وسیله از طرفی شرکت گاز استان را در ارائه خدمات هرچه بهتر به منظور تامین گاز به اقصی نقاط استان یاری کرده و از طرف دیگر زمینه ساز استمرار جریان گاز در سایر نقاط کشور باشند.


١٠:٣١ - 1399/10/02    /    شماره : ١٤٤٨١    /    تعداد نمایش : ٦١٦خروج
تصاویر منتخب