صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


  چاپ        ارسال به دوست

تداوم عملیات گازرسانی به 13 روستای کوهپایه ای بابل

 

تداوم عملیات گازرسانی به 13 روستای کوهپایه ای بابل

 

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران از تداوم عملیات گازرسانی به 13 روستای کوهپایه ای شهرستان بابل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران، "جعفر احمدپور" مدیرعامل شرکت گاز مازندران در جلسه بررسی پروژه گازرسانی به روستاهای کوهستانی شهرستان بابل  گفت: با توجه به کوهستانی بودن منطقه و شرایط سخت مسیر عملیات، اجرای کار مشکل‌تر و کندتر است، بنابراین به‌منظور پیشبرد این پروژه، راهکارهای پیشرفت پروژه ارزیابی و پیشنهادهای مؤثری ارائه شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه که بی‌شک در چند ماه آینده با ورود به ایام سرد سال و بارش‌ برف و باران، فرآیند اجرای پروژه مشکل خواهد شد، به شرکت مجری تأکید شده با افزایش اکیپ‌های اجرایی تلاش شود پیش از فصل سرما لوله‌گذاری مسیر به اتمام برسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران اعلام کرد: عملیات گازرسانی به 13 روستای شهرستان بابل در مجموع با 41 کیلومتر شبکه، در حال اجراست و این پروژه تاکنون 75 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

احمدپور گفت: توسعه گازرسانی به روستاهای استان طوری برنامه‌ریزی شده است که مناطق کم‌ برخوردار با شتاب بیشتری از این نعمت بهره‌مند می‌شوند تا توازن در مقدار بهره‌مندی خانوارهای استان از گاز طبیعی برقرار شود.

وی با تأکید بر برقراری عدالت در توسعه گازرسانی در سراسر استان، افزود: هم‌اکنون عملیات گازرسانی در 213 روستای مازندران تداوم دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران اظهار کرد: در سال‌های گذشته پیشرفت خوبی در گازرسانی به مناطق بی‌بهره از گاز طبیعی انجام شده و اکنون در مرحله‌ای قرار داریم که ضریب نفوذ گاز طبیعی میان خانوار روستایی به 99.4 درصد رسیده است.

احمدپور بر صرفه‌جویی در توسعه گازرسانی به مناطق محروم از گاز طبیعی تأکید کرد و گفت: امیدوارم مردم با مسئولیت‌پذیری بیشتر در زمینه استفاده از گاز طبیعی زمینه را برای رساندن این نعمت طبیعی به مناطق کم برخوردار فراهم کنند.

در ادامه " علی کریمی فیروزجایی " نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گازرسانی زمینه را برای سرمایه گذاری هموار می کند، ادامه داد: اکنون چند روستای صعب العبور فاقد گاز هستند که امیدواریم وزارت نفت با اتخاذ تصمیمات درست، گاز یا انرژی جایگزینی را در دسترس این مناطق قرار دهد، زیرا مردم نباید احساس تبعیض بین خود کنند.

وی با اشاره اینکه نوسانات قیمت باعث شد تا زمان بهره برداری از چندین پروژه به تعویق بیفتد، تصریح کرد: مجلس یازدهم جوان و پویاست و می خواهد نیازهای مردم را در حوزه های انتخابیه پیگیری کند و امیدواریم برنامه کلان پروژه گازرسانی توسط وزارت نفت ادامه پیدا کند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیاست کلی نظام پوشش حداکثری گاز است، گفت: کارنامه خوب شرکت گاز مازندران در گازرسانی به شهرها و روستاها قابل انکار نیست .


١٣:٤٨ - 1399/07/27    /    شماره : ١٣٠٩٣    /    تعداد نمایش : ٣٣٨خروج
تصاویر منتخب